Sayın Meslektaşlarımız,

Akademiden sanayiye ve kamudan özel sektöre, hem ulusal hem uluslararası düzeyde geniş bir katılımcı profili bulunan, güneş enerjisinden elektrik eldesi sağlayan fotovoltaik bilimi ve teknolojileri konularında Türkiye’nin tek ve en kapsamlı konferansı olan Uluslararası Fotovoltaik Bilimi ve Teknolojileri Konferansı (PVCon) serisinin dördüncüsü, ODTÜ-GÜNAM tarafından 3-5 Temmuz 2024 tarihleri arasında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. Konferans afişi ve broşürü ekte iletilmektedir.

PVCon Konferansları Serisi bilgilendirme dökümanı, katılım istatistikleri, konferans broşür ve görsellerine konferans internet sitesi üzerinden ulaşılabilir: https://pvcon.org/

Konferansa sponsor olmak için PVCon2024 Tanıtım & Sponsorluk Dokümanı’nı inceleyebilirsiniz: https://pvcon.org/introduction-sponsorship/

Konferansın davetli konuşmacıları arasında Michael Graetzel (EPFL, İsviçre), Rolf Brendel (ISFH, Almanya), Xingxing Zhang (Dalarna Univ., İsveç), Seçkin Akın (Necmettin Erbakan Univ., Türkiye), Canan Kandilli (Uşak Univ., Türkiye), Kaining Ding (Forschungszentrum Jülich, Almanya), Henk Bolink (Univ. of Valencia, İspanya) ve Ramazan Sarı (Technical Univ. of Denmark, Danimarka) gibi fotovoltaik bilimi ve teknolojilerinin multidisipliner çeşitli alanlarındaki uluslararası düzeyde önemli çalışmalara imza atmış bilim insanı ve araştırmacılar bulunmakta ve yapılan aktif görüşmeler doğrultusunda, bu liste günden güne genişlemektedir.

Konferans kapsamında sunulan çalışmalardan ilgili değerlendirmeler sonrası seçilenler, makale başvurusu olarak yüksek etki faktörlü Renewable Energy (https://www.sciencedirect.com/journal/renewable-energy) veya Solar Energy Materials and Solar Cells (https://www.sciencedirect.com/journal/solar-energy-materials-and-solar-cells) dergileri kapsamında; bildiri başvurusu olarak ise IEEE-Xplore Dijital Kütüphanesi (https://ieeexplore.ieee.org/Xplore/home.jsp) veya AIP Publishing (https://pubs.aip.org) gibi saygın yayıncı kuruluşlara gönderilebilecektir.

Özet başvuruları konferans internet sitesi üzerinden yapılabilir: https://pvcon.org/abstract-submission-2/

Özet gönderimleri için son tarih 30 Nisan 2024’tür.
Konferans kapsamında fotovoltaik güneş enerjisi sektörü ve sanayisindeki güncel gelişmelerin tartışılacağı Güneş Enerjisi Zirvesi, sektörün önemli kurum ve firmalarının ürün ve hizmetlerini sergileyecekleri fuar alanı, ODTÜ-GÜNAM’ın da paydaşı olduğu çeşitli Ufuk Avrupa projelerinin paydaşlarının bir araya geleceği konsorsiyum toplantıları gibi etkinlikler de gerçekleştirilecektir.

PVCon2024 konferansının 2018 yılından bugüne devam eden başarılarını sizlerle paylaşmak istediğimizi ifade eder, katılımlarınızı bekler ve saygılarımızı sunarız.

En iyi dileklerimizle